​Jak odstranit smůlu z auta?

​Jak odstranit smůlu z auta?

Pravidelná péče, jako je mytí a konzervace laku karoserie je základem, minimálně co se životnosti týče. Na bláto, sůl a jiné běžné nečistoty nejspíše vyzraje každý, ovšem problém nastává, objeví-li se na laku smůla. Tu byste měli neprodleně odstranit, jelikož tím riskujete nenávratné poškození laku.

Jehličnany produkují v letních měsících značné množství mízy, chcete-li smůly. Jestliže se můžete vyhnout parkování pod jehličnany, udělejte to. Nejhorší jsou borovice. Pokud rádi jezdíte autem do lesa, zde moc na výběr nemáte, a tak možné způsoby odstranění smůly z laku auta jistě oceníte. Obyčejnými mycími prostředky se smůly nezbavíte, na druhou stranu silná chemie pro lak není úplně nejšetrnějším řešením.
 
Obecně lze říct, že čerstvé smůly se zbavíte jednodušeji, nežli té tuhé a zaschlé. Nyní si vezměte kus hadru, nejlépe jemné látky, protože i látka z obyčejného trička by mohla být hrubší, než byste si mysleli. Namočte jej do technického benzinu a potřete zasažené místo. Nechte chvíli působit, smůla by se měla začít rozpouštět. Rozhodně na lak netlačte a nikam nespěchejte, mohli byste ho poškrábat. Vyvarujte se lihu, acetonu a další chemii, která by se laku nemusela líbit.
 
Naprosto nejšetrnějším prostředkem je olej. V podstatě jakýkoliv tuk, ať už stolní rostlinný olej, máslo, či WD40 dokonale odstraní smůlu z nejrůznějších povrchů. Na lak automobilu funguje výborně, stejně tak i na ruce.
Povrch následně omyjte a ošetřete běžnými kosmetickými prostředky.