Dovolená po Česku v obytném voze

Dovolená po Česku v obytném voze

Dovolená v Česku nemusí být nuda. Naše republika skrývá spoustu krásných míst, takže poznávací dovolená po naší domovině není vůbec špatný nápad. Když se navíc vydáte na cestu v obytném voze, můžete za týden nebo dva projet kus světa. Kdo upřednostňuje čtyřhvězdičkové hotely, tomu asi dovolená v obytném voze vyhovovat nebude. Pokud však ve vás třímá trochu dobrodružná duše, „obytňák“ si zamilujete.

Nebuďte vázaní na MHD ani na penziony

Obytný vůz řeší dvě mouchy jednou ranou. Stanete se s ním úplně nezávislí, protože nebudete muset řešit odjezdy vlaků a autobusů, zároveň vás nebude trápit, zda je v hotelu či penzionu volný nějaký pokoj za vhodnou cenu. Ve svém vlastním obytném voze si zaparkujete, kde potřebujete, a vyspíte se kdykoliv.

Cestujte ekologicky

Pokud dodržíte veškeré zásady karavaningu, jedná se o ekologicky nejčistší pobyt v přírodě. Obytný vůz si zaparkujete, kde chcete – třeba uprostřed přírody. Samozřejmě musíte dodržovat pravidla, není možné postavit si karavan do chráněné krajinné oblasti.

S obytným vozem také do zahraničí

Mluvíme sice o dovolené v Česku, ale s obytným vozem se samozřejmě můžete vydat i do zahraničí. Zkušené cestovatelé doporučují, že skvělou lokalitou pro dovolenou ve vlastním obytném voze je Polsko. Je tam totiž dost přírody a zeleně. Jsou ale i lidé, kteří se s obytným vozem vydají na tři měsíce do Španělska, Řecka nebo Portugalska. Pokud máte možnost pracovat na dálku, i tahle varianta stojí za zvážení.

Obytné vozy jsou drahé, tak si jeden půjčte

Obliba karavaningu v České republice stoupá. Obytné vozy se dováží ze zahraničí, a často na objednávku. Česká se na ně několik měsíců a jsou drahé. Cena nových obytných vozů se pohybuje nejčastěji kolem milionu a půl českých korun. Vypůjčit si obytný vůz vyjde levněji. Nehledě na to, že si můžete předem vyzkoušet, zda vám takový styl dovolené vyhovuje.