Jak poznat kvalitní půjčovnu dodávek

Jak poznat kvalitní půjčovnu dodávek

​Využíváte dodávku jen příležitostně a nechce se vám pořizovat si vlastní?

Pak jistě oceníte služby renomovaných půjčoven dodávek, které nabízejí dodávky všech velikostí a s různým vybavením. Záleží jen na tom, který typ upřednostníte.
 
K dispozici bývají zákazníkům dodávky malé, střední i velké. Díky tomu si vybere skutečně každý. Jen mějte na paměti, že každou dodávku musíte vrátit nepoškozenou a čistou. Rovněž ji nesmíte zatížit nad nosnost uvedenou jejím výrobcem, případně půjčovnou, v níž si vozidlo zapůjčíte.
 
Osvědčené půjčovny půjčují dodávky za velmi rozumné peníze, sedm dní v týdnu včetně svátků a také své dodávky pravidelně servisují. Proto se nemusíte bát toho, že by vám dodávka vypověděla službu. A i kdyby se tak náhodou stalo, k dispozici je vám čtyřiadvacetihodinová asistenční služba, kterou máte v ceně služby.
 

Zároveň máte v ceně taktéž:

  • dálniční známku
  • povinné ručení
  • silniční daň
  • plnou nádrž
  • možnost cestovat nejenom po České republice, ale i po všech zemích Evropské unie
 
Podmínky zápůjček se dělí podle toho, jestli si dodávku půjčuje soukromá osoba, osoba samostatně výdělečně činná anebo právnická osoba.
  • Soukromá osoba – k zápůjčce budete potřebovat občanský a řidičský průkaz, složení vratné kauze a zaplacení plné výše nájemného předem; rovněž je zapotřebí, aby vám bylo více než 21 let a měli jste minimálně dvouletou praxi v řízení vozidel
  • OSVČ – kromě již uvedených náležitostí musí předložit živnostenské oprávnění
  • Právnická osoba – je nutné doložit výpis z obchodního rejstříku a v případě, že si vozidlo nezapůjčuje sám jednatel, také notářsky ověřenou plnou moc
 

Zápůjčka a vrácení dodávky

Jakmile splníte všechny náležitosti, je zapotřebí složit vratnou kauci, která se obvykle pohybuje od pěti tisíc korun výš. Tu vám samozřejmě půjčovna vrátí. Musíte však dodávku vrátit v původním stavu, v jakém jste ji přebírali. Kromě kauce je také nutné zaplatit celou částku za zápůjčku vozu a to buď v hotovosti nebo kartou či převodem na účet oproti vystavené faktuře.
 
Vozidlo musíte vrátit s plnou nádrží, pokud se tak nestane, autopůjčovna je oprávněna účtovat vám sazbu, kterou si sama stanoví. Při vrácení bude zkontrolován nejenom stav dodávky, ale také nádrž a ujeté kilometry. Následně vám bude kauce vrácena.
 

Nevíte si rady s výběrem?

Než se ovšem do půjčovny dodávek vydáte, nejprve si na jejich stránkách vyberte dodávku, která vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud si žádnou nevyberete, nebo si nejste jistí, která je pro vás vhodná, autopůjčovnu kontaktujte prostřednictvím e-mailu nebo telefonu a zkušení pracovníci vám s výběrem jistě rádi pomohou. Jakmile budete mít vybráno, stačí si ji online nebo po telefonu rezervovat. Následně s půjčovnou sepíšete smlouvu o zápůjčce, doložíte všechny potřebné doklady, složíte vratnou kauci a zaplatíte půjčovné. Poté vám bude vozidlo přistaveno na smluvené místo a v den a hodinu, kterou si sami zvolíte.
 
Během zápůjčky vozu samozřejmě můžete nechat své vlastní vozidlo zaparkované v půjčovně, kde má pro tento účel vyhrazené prostory.

 
Nezapomeňte pojistnou událost zdokumentovat

Přestože všechny dodávky procházejí pravidelnými kontrolami, někdy se vám může přihodit nepředvídatelná událost, v rámci které dojde například k poškození dodávky. Nezapomeňte vše pečlivě zdokumentovat a to za asistence policie. Pojistnou událost rovněž nezapomeňte nahlásit na zákaznickou linku půjčovny, tam vám pracovníci poradí, co dělat dál.