Jak přespat v autě?

Jak přespat v autě?

Jestliže plánujete dovolenou vlastním vozem a nechcete se vázat na ubytování v penzionech či hotelech, samozřejmě bude nejlepší, když si pronajmete obytný vůz. I v klasickém osobním automobilu se však dá přespat. Ne dlouhodobě, ale jednu nebo dvě noci zvládnete. Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou si aspoň trochu odpočinout.

Zastavte na vhodném místě

Jako vhodné by se mohlo zdát odpočívadlo. Ano, to je pravda, ale vyhýbejte se osamělým neosvětleným odpočívadlům i jiným místům, kde budete sami. Zaparkovat na kraji lesa je sice lákavé, ale hrozí, že budete někomu blokovat cestu nebo se dostanete do jiných problémů. Zaparkujte raději tam, kde je parkoviště či místo k tomu vyhrazené.
Samozřejmě se vyhněte rušným motorestům, zvuky by vás rušily (pokud s sebou tedy nemáte špunty od uší). Ideální je zaparkovat třeba na osvětleném prostoru u čerpací stanice.

Myslete na čerstvý vzduch

Nechcete-li se vzbudit zmrzlí v zimě, nechte puštěné topení. Jestliže spíte v autě v létě, pusťte si klimatizaci. Jistě víte, že se doporučuje spát při nižších teplotách. Samozřejmě je možné nechat pootevřená okénka, pro větší komfort je můžete opatřit síťkou proti hmyzu. Kdo v autě přespává častěji, tomu se bude hodit ventilátor do okna.

Dostaňte se do vodorovné polohy

Unavený člověk může usnout i vsedě, ale vleže se vám bude odpočívat lépe. Jste-li v autě sami, natáhněte se na zadní sedačky. Jinak si aspoň sklopte přední sedačku, abyste se dostali co nejvíce do vodorovné polohy.

Přikryjte se a lehněte si na polštář

Když víte, že budete v autě nocovat, přibalte si také polštář a deku. I kdyby v autě nebyla zima, spát přikrytý je komfortnější, budete se cítit v bezpečí a mnohem lépe usnete. Dále popřemýšlejte, co vás uspí. Usínáte obvykle při oblíbené hudbě? Vezměte si sluchátka. Klíží se vám oči při čtení? Přibalte si knížku. Snažte se co nejvíce napodobit vaše obvyklé podmínky.