Jak ušetřit na půjčení auta na dovolené?

Jak ušetřit na půjčení auta na dovolené?

Cestovat letadlem je sice pohodlné, ale když doletíte do cílové destinace a najednou se máte pohybovat pouze prostředky MHD, pohodlí končí. Čím dál více lidí si tak na dovolené půjčuje auta. Pokud se k tomu také chystáte, budou se vám hodit následující rady. I na tom nejvíce low-cost výletě je pronájem auta znatelnou položkou rozpočtu. Jak na něm ušetřit?

Opravdu potřebujete auto?

Jsou destinace, kde se bez vlastního auta neobejdete. Ne všude funguje MHD. V mnoha místech si však s vlaky, autobusy, případně taxi vystačíte a ušetříte. Nezapomeňte se zamyslet i nad tím, kolik vás je. Ve více lidech například lépe zaplatíte taxík.

Nepůjčujte si auto rovnou na letišti

Autopůjčovny se sídlem přímo na letišti vydělávají na tom, že lidé, kteří přiletí, auto prostě potřebují. Na letištích bývá dražší všechno a půjčování aut není výjimkou. Přitom i některé vzdálenější autopůjčovny vám vůz na letiště přistaví třeba i zdarma. Pokud takovou možnost nenajdete, dojeďte dopravou do centra a auto si pronajměte až tam.

Objednejte si auto online

Ve chvíli, kdy víte, kam jedete, si můžete auto předem zarezervovat. Na internetu si v klidu srovnáte ceny v různých autopůjčovnách a pak vyberete tu nejvýhodnější. Navíc budete mít jistotu, že vás auto bude již čekat. Když budete auto hledat s dostatečným předstihem, užijete si velký výběr.

Zaplaťte zálohu předem

Mnohé společnosti nabízí výhodnější cenu pronájmu těm, kteří zaplatí zálohu předem. Zjistěte si, zda je tak tomu i ve vašem případě, a pokud ano, zálohu zaplaťte.

Dotankujte a ukliďte auto

Než budete auto vracet, dobře si prohlédněte, v jakém je stavu. Dotankujte nádrž, abyste ho vraceli s takovým množstvím benzínu, s jakým jste si ho půjčili. Zkontrolujte také čistotu. Levněji vás vyjde, když auto uklidíte sami, protože půjčovna by za znečištění určitě chtěla doplatek.