Kufr v automobilu a jak změříte jeho objem?

Kufr v automobilu a jak změříte jeho objem?

Pokud si pořizujete rodinný automobil, určitě vás bude zajímat, zda se do zavazadlového prostoru vejde kočárek, případně kufry na dovolenou

Rozměr kufru se vyplatí znát i v případě, cestujete-li často s velkým počtem rozměrných věcí a chcete mít jistotu, že je vaše auto bez problémů pojme.
Rádi bychom vám v tomto článku předali cenné informace, které vám pomohou se snazší orientací v různých metodikách měření velikosti zavazadlového prostoru. Zkrátka vám poradíme, na jaké technické specifikace si při výběru automobilu dát pozor, chcete-li svůj kufr využít na maximum.

NA CO SI DÁT POZOR

Výrobci se mezi sebou velmi často předhánějí, který z nich zákazníkovi nabídne to nejlepší možné vybavení automobilu, a to navrch s těmi nejnovějšími, inovativními funkcemi usnadňujícími jízdu a navyšujícími prožitek z každé absolvované cesty. Z toho důvodu občas dochází k mírnému vylepšení rozměrů velikosti kufru.

ROZDÍLNÉ METODIKY PRO MĚŘENÍ VELIKOSTI KUFRU AUTA

V České republice je nejčastěji užívanou metodikou měření VDA, to funguje na zcela jednoduchém principu. Do zavazadlového prostoru jsou vkládány kvádry o rozměrech 200 x 100 x 50 milimetrů, což zcela přesně odpovídá objemu jednoho litru. Nejobvyklejším rozměrem je V210, ten zahrnuje využitelný prostor za druhou řadou sedadel, a to až po kryt kufru. Asi nejznámějším zástupcem této řady je Škoda Octavia.
Naopak mimo Evropu se nejběžněji využívá metodiky SAE, kdy k měření dochází také za pomoci kvádrů, ale tentokrát o objemu od 5,6 litrů až do objemu 67,5 litrů. Na rozdíl od přechozí metody VDA zde není stanoveno, do jaké výšky mohou kvádry vlastně sahat, tudíž rozměry nemusí být zcela přesné.

METODA TEKUTIN

Kromě výše zmíněných způsobů se v dnešní době můžeme setkat i s metodou tekutin. Zde se o vše postará chytrý počítačový software, který po změření zavazadlového prostoru přesně změří, kolik litrů tekutiny by byl schopný pojmout. Nepopiratelnými výhodami jsou především rychlost a přesnost, ale bohužel zatím existuje pouze velmi málo automobilek, jež by počítačového softwaru využívaly.

RADA NA ZÁVĚR

Potřebujete-li pouze jednorázově převézt rozměrnější věci z bodu A do místa B, ale do vašeho čtyřkolového miláčka se nevejdou, nevěste hlavu. Přesně pro tyto situace jsme tu pro vás my. V naší nabídce kromě osobních vozů nebo mikrobusů naleznete i dodávky. Jediným strašákem může být manuální převodovka, na kterou už spousta z nás zanevřela, proto jsme pro vás sepsali tyto užitečné tipy.