Pronájem může být lepší než vlastnictví. Kdy se nehodí nákup vozu?

Pronájem může být lepší než vlastnictví. Kdy se nehodí nákup vozu?

Počet automobilů na silnicích je rok od roku vyšší.

Lidé dávají pravidelně opravdu velké množství financí na údržbu svých vozidel, pojištění, opravy nebo pohonné hmoty. Jsou však tací, kteří vůz rozhodně nepotřebují každý den. Přesto by však vůz párkrát do roka využili. A právě pro tyto osoby se vyplatí vůz pronajmout. Proč vlastnit vůz, který nebude pravidelně využívaný a bude stát před domem a ztrácet na hodnotě. Nehledě na to, že je nutné ho pojistit a také udržovat.
 

Cestou je pronájem vozu

Potřebujete být pojízdní zhruba jednou měsíčně nebo dokonce méně často? Pak je opravdu vhodné se zamyslet nad pronájmem vozu. Bude vás to stát několik stokorun denně a po zbytek roku se nebudete muset vůbec o nic starat. Žádné opravy. Žádné pojištění. Žádné starosti s přezouváním pneumatik.
 
Když budete vědět, že musíte odcestovat autem, zkrátka si ho zamluvíte v půjčovně, vyzvednete a pojedete. Poté zase vůz vrátíte. Bez starostí. A pokud budete potřebovat náhodou vůz na delší dobu, není problém si ho pronajmout na dlouhou dobu. I tato varianta totiž některé řidiče vyjde mnohem výhodněji než koupě vozu, jeho servisování a následný prodej. Auto si můžete půjčit na den, týden nebo několik měsíců.

 
Dlouhodobý pronájem - pro koho je vhodný

Pronájem na dlouhé časové horizonty je čím dál tím oblíbenější. Aby ne. DLouhodobý pronájem s sebou nese samé výhody. Například je automaticky zajištěný servis vozidla a samozřejmě také přezutí pneumatik a pojištění. Vy nemusíte řešit žádné pojištění vozidla ani garanční prohlídky. A navíc pravděpodobně dostanete nový vůz, který byste si jinak nemohli dovolit.
 
Stačí si jen vybrat vůz, který se vám líbí a následně se dohodnout na podepsání smlouvy. Na počátku vás čeká zaplacení startovacího poplatku. Pak už si můžete jen užívat svůj nový vůz. Při vrácení se pochopitelně počítá s běžným opotřebením. Za to se samozřejmě neplatí. Pozor byste si měli dát jen na dřívější vrácení. Za to si mnohdy půjčovny účtují poplatek.
 
Dlouhodobý pronájem se hodí pro firmy, které chtějí reprezentovat a nemají dostatečný budget na nákup vozů. Hodí se také pro řidiče, kteří nechtějí ojetinu a na nový vůz nemají finance. Ideální volbou je dlouhodobý pronájem pro ty, kteří chtějí jen jezdit a o nic dalšího se nestarat. Obecně řečeno jsou samozřejmě cílovou skupinou lidé, kteří automobily berou jako spotřební zboží. A také ti, kteří netrvají na vlastnictví.