Recenze knihy Dům u Jezera

Recenze knihy Dům u Jezera

Grace se ve čtrnácti letech ocitne na prahu dospělosti.

Když vchází do rozlehlého šlechtického sídla Riverton, zdaleka netuší, že její život se během následujících let doslova obrátí naruby. Podaří se jí rozluštit všechny záhady, které jsou spjaty s předchozími generacemi, obývající tento dům?
Hlavní hrdinku Grace ztvárnila v tomto románu Dům u Jezera Kater Morton. Která nás zavádí do impozantního šlechtického sídla Riverton. Mladičká, tehdy čtrnáctiletá slečna poprvé vchází do dechberoucího, honosného sídla. Tehdy rozhodně netuší, jak moc se jí život v následujících letech změní!
Rozlehlý dům, v němž jako čerstvá služka nastupuje do služby, ukrývá záhady předchozích generací, které tudy prošly v minulém století. Spletité vztahy mezi panstvem a služebnictvem, tradiční šlechtou a novodobými zbohatlíky i napětí mezi jednotlivými členy šlechtické rodiny vytváří barvitou mozaiku osudů, které ožívají v Graceiných vzpomínkách. Její příběh, nerozlučně spjatý s životem nadané okouzlující Hannah, dědičky rivertonského panství, se odehrává na pozadí převratných bouřlivých časů. Děj nás v této knize zavádí do doby po první světové válce, kdy světem otřásala společenská revoluce a rodí se nová, moderní společnost. Jen Grace ví, jaké tajemství si její matka vzala s sebou do hrobu, jen ona byla svědkem tragédie, která se roku 1924 odehrála na břehu rivertonského jezera a znamenala zánik starobylého rodu.