​Tipy, jak řadit s manuální převodovkou

​Tipy, jak řadit s manuální převodovkou

Patříte-li mezi zkušené řidiče nebo jste dokonce řidičem z povolání, následující řádky rovnou přeskočte. Po úspěšném absolvování autoškoly sice můžete usednout za volant a brázdit silnice, jenže ne každý začínající řidič má vrozený cit a talent, aby správným a šetrným způsobem řídil auto.

​Jak odstranit smůlu z auta?

​Jak odstranit smůlu z auta?

Pravidelná péče, jako je mytí a konzervace laku karoserie je základem, minimálně co se životnosti týče. Na bláto, sůl a jiné běžné nečistoty nejspíše vyzraje každý, ovšem problém nastává, objeví-li se na laku smůla. Tu byste měli neprodleně odstranit, jelikož tím riskujete nenávratné poškození laku.

​Jak přepsat auto v roce 2021?

​Jak přepsat auto v roce 2021?

Pokud se letos chystáte na prodej starého či nákup nového vozu, mohly by pro vás být tyto informace užitečné. Od 1. 1. 2015 se vozidla přepisují jednodušším způsobem než předtím, a to bez předchozího odhlášení z evidence. Samotný převod tak vyřešíte na kterémkoliv úřadě obce z rozšířenou působností, což je asi největší výhoda.

Jak poznáte, že je vhodný čas na výměnu stěračů?

Jak poznáte, že je vhodný čas na výměnu stěračů?

Také patříte mezi řidiče, kteří se pravidelně věnují nejen jízdě, ale také péči o svůj automobil? Pokud ano, je velká pravděpodobnost, že ještě stále patříte k těm, kteří zapomínají na stěrače. Jde o malou součást automobilu, které je bohužel věnována malá pozornost. Jestliže však chcete jezdit bezpečně, je třeba stěrače pravidelně kontrolovat a měnit. A my vám dnes dáme hned několik tipů, po ´dle nich poznáte, že je na čase vyměnit své stěrače za nové.

5 situací, ve kterých se hodí půjčit si auto

5 situací, ve kterých se hodí půjčit si auto

Možná vám vrtá hlavou, jací jsou naši zákazníci a na co si vlastně auta půjčují. Většinu z nich tvoří lidé, kteří vlastní auto mají. Přesto se najdou situace, kdy jim nestačí a zamíří do naší autopůjčovny. Několik takových situací jsme vám nastínili. Ve skutečnosti jich ale je mnohem více.

Jak přespat v autě?

Jak přespat v autě?

Jestliže plánujete dovolenou vlastním vozem a nechcete se vázat na ubytování v penzionech či hotelech, samozřejmě bude nejlepší, když si pronajmete obytný vůz. I v klasickém osobním automobilu se však dá přespat. Ne dlouhodobě, ale jednu nebo dvě noci zvládnete. Máme pro vás pár tipů, které vám pomohou si aspoň trochu odpočinout.

Dovolená po Česku v obytném voze

Dovolená po Česku v obytném voze

Dovolená v Česku nemusí být nuda. Naše republika skrývá spoustu krásných míst, takže poznávací dovolená po naší domovině není vůbec špatný nápad. Když se navíc vydáte na cestu v obytném voze, můžete za týden nebo dva projet kus světa. Kdo upřednostňuje čtyřhvězdičkové hotely, tomu asi dovolená v obytném voze vyhovovat nebude. Pokud však ve vás třímá trochu dobrodružná duše, „obytňák“ si zamilujete.

Na dovolenou s autem z půjčovny

Na dovolenou s autem z půjčovny

Vlastním autem se nejezdí pouze na dovolenou do Chorvatska. Pokud chcete navštívit třeba rakouské nebo Slovinské Alpy, také nemáte moc jiných možností než sednout do vlastního vozu. Tato místa jsou letecky či vlakem dostupná špatně. Nemáte vlastní auto v takovém stavu, aby se v něm dalo jet do zahraničí? Nezoufejte a vydejte se v autě z autopůjčovny! Jet na dovolenou autem z půjčovny má mnoho výhod, takže tomu třeba zrovna letos dejte šanci.